

Projekt, ki je več kot projekt
Ime projekta: Model M Slovenija: Karierno usposabljanje, zaposlovanje in podjetništvo za mlade
Skrajšano ime: Model M Slovenija
Trajanje: Projekt traja od 1. avgusta 2016 do 15. septembra 2018.
Lokacija: Projekt se izvaja nacionalno, s poudarkom v sedmih statističnih regijah po Sloveniji, program usposabljanja mladih pa v naslednjih mestih: v Murski Soboti, Celju, Novem mestu, Ljubljani, Kopru, Bledu oz. Kranju in v Slovenj Gradcu oz. Velenju.
Ključni rezultati projekta: Za večjo zaposljivost in zaposlenost želimo usposobiti vsaj 140 mladih in zaposliti vsaj 32 mladih v sedmih statističnih regijah.
Podporni partnerji: V projekt bodo vključene še druge nacionalne in regionalne mladinske, podjetniške in strokovne organizacije kot podporniki projekta.
Ključni poudarki projekta: Model M Slovenija, mladi, podjetništvo, nevladništvo, zaposlovanje, povečanje zaposljivosti, zaposlitev, mreženje, povezovanje, zaposlitveni razgovori, poslovni sestanki, posveti, socialni kapital, usposabljanje, načrti in akcija.
Kratek povzetek projekta:
Mlade bomo z usposabljanjem, mreženjem, svetovanjem in aktivno participacijo v družbi opolnomočili, da bodo ustvarili svoje Modele uspeha. S pomočjo praktičnih nasvetov strokovnjakov in podjetnikov ter na podlagi vrednotenja njihovih kulturnih, socialnih in psihosocialnih potencialov bodo oblikovali lasten karierni načrt in ga skozi mreženje s podjetniki in promocijo uresničili. Projekt traja od 1.8.2016 do 15.9.2018. Vanj bo vključenih najmanj 140 mladih iz sedmih statističnih regij Slovenije. Vsaj 32 mladih (v starosti 15 – 29 let) bo do leta 2018 pridobilo zaposlitev.
Vrednost projekta: 339.206,59 EUR
Sofinancerji: Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa za izvajanje evropske kohezijske politike v obdobju 2014–2020, prednostna os: 8. »Spodbujanje zaposlovanja in transnacionalna mobilnost delovne sile«; prednostna naložba 8.2 »Trajnostno vključevanje mladih na trg dela, predvsem tistih, ki niso zaposleni in se ne izobražujejo ali usposabljajo, vključno z mladimi, ki so izpostavljeni socialni izključenosti in mladimi iz marginaliziranih skupnosti, vključno prek izvajanja jamstva za mlade«; specifični cilj: 8.2.1 »Znižanje brezposelnosti mladih«.
Nosilec projekta: Inštitut za razvoj družbene odgovornosti (IRDO), Preradovičeva ulica 26, 2000 Maribor, www.irdo.si, info@irdo.si
Kontakt:
- Vodja projekta: mag. Anita Hrast, direktorica inštituta IRDO, anita.hrast@irdo.si, 031 344 883
- Strokovna sodelavka: dr. Martina Rauter, martina.rauter@irdo.si, 051 365 443
Spletno mesto projekta: www.model-m.si, www.irdo.si
Oglejte si slovensko osebno izkaznico projekta v PDF obliki tukaj.
Oglejte si angleško osebno izkaznico projekta v PDF obliki tukaj.